Mapa strony Dodaj do ulubionych
Kompaktowe generatory ciekłego azotu - elan2 Digital

elan2
elan2 Office Station / elan2 Autotransfer Station

Twoje własne źródło ciekłego azotu!

wydajność produkcji do 8 litrów na dobę / pełna automatyzacja procesu
wysoki poziom bezpieczeństwa / zasilanie z gniazdka 230V
laureat amerykańskiego Oskara Innowacji!

Wygoda
Całkowite wyeliminowanie konieczności korzystania z usług pośredników i posiadania zaplecza magazynowego. Nie musisz zarządzać dużymi zapasami i nadzorować dostawców - ciekły azot dostępny jest zawsze gdy go potrzebujesz.

Czystość produktu
Brak ryzyka zanieczyszczenia ciekłego azotu w trakcie procesu logistycznego. Otrzymujesz go natychmiast po wyprodukowaniu i zawsze jest to substancja najwyższej jakości!

Niezawodność
Bezfreonowy układ chłodzenia wykorzystujący opatentowaną technologię samoczyszczena to gwarancja wieloletniej, bezawaryjnej pracy. Urządzenie nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji wstępnych czy uciążliwych czynności konserwacyjnych.

Bezpieczeństwo
Ochrona przed przypadkowym wydzieleniem cieczy i elegancka obudowa pozbawiona wystających elementów to komfortowe warunki pracy wszystkich użytkowników.


Schemat działania

Azot pozyskiwany jest bezpośrednio z powietrza otaczającego urządzenie, przekształcany na postać ciekłą i magazynowany w wewnętrznym (Office Station) lub zewnętrznym (Autotransfer Station) zbiorniku buforowym. Gdy zbiornik zostanie wypełniony – system przechodzi w tryb uśpienia oczekując na pobranie cieczy przez użytkownika. Każdy spadek poziomu powoduje samoczynne wznowienie procesu skraplania w celu uzupełnienia zasobu ciekłego azotu.

Elementy systemu

Kompletny zestaw składa się z kompresora i modułu skraplania połączonych przewodem pneumatycznym oraz przewodem do transmisji danych. Komponenty te mogą być piętrowane (w celu optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni) lub rozmieszczone niezależnie w odległości do kilku metrów od siebie.


Filmowa prezentacja generatora w wersji Office Station


Potrzebujesz większej wydajności?

Zwarta, kompaktowa konstrukcja skraplarek elan2 umożliwia ustawianie poszczególnych egzemplarzy urządzeń obok siebie w celu zwiększenia sumarycznej wydajności bazowej (16 litrów ciekłego azotu na dobę przy 2 generatorach, 24 litrów ciekłego azotu na dobę przy 3 generatorach itp.)

Jeśli to nadal zbyt mało - zachęcamy do zapoznania się z generatorami marki Stirling Cryogenics o wydajnościach produkcji od 60 do nawet 2000 litrów ciekłego azotu na dobę! Zobacz wytwornice StirLIN...


Specyfikacje techniczne

Model elan2 Office Station  elan2 Autotransfer Station
Zbiornik buforowy 1 litr (wewnętrzny) 20 litrów (zewnętrzny)
Wydajność produkcji ok. 250ml na godzinę (maksymalnie 8 litrów na dobę)
Środowisko pracy Temperatura otoczenia: +16°C do +28°C
Wilgotność powietrza: do 80%RH
Zasilanie i pobór mocy 230V / 50Hz, ok. 900W
Wymiary modułu skraplania (S) 330 x (G) 330 x (W) 940 (mm)
Wymiary kompresora (S) 450 x (G) 450 x (W) 380 (mm)
Wymiary po spiętrzeniu (S) 450 x (G) 450 x (W) 1320 (mm)

SANLAB sp. j. / ul. Andrychowska 7 / 01-447 Warszawa - Biuro czynne w godzinach 8:30-16:30     Tel. (22) 746 32 24 / Fax (22) 746 12 15