Mapa strony Dodaj do ulubionych
Inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla MCO-170AIC


MCO-170AIC / MCO-170AIC (UV) / MCO-170AIC (UVH)

Nowa odsłona flagowej linii inkubatorów z atmosferą dwutlenku węgla

Filmowa prezentacja kluczowych funkcjonalności nowego modelu

Unikalny stop inCusaFe
Komora i półki inkubatora wykonane z wyjątkowego stopu stali nierdzewnej z miedzią, który łączy bakteriobójcze właściwości miedzi z trwałością i wygodą konserwacji stali nierdzewnej. Stop inCusaFe to pasywny, nieinwazyjny i bez kosztowy środek ochrony przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów oraz bezcenna pomoc w staraniach o zachowanie sterylności wnętrza.
System sterylizacji SafeCell UV
Programowalna, nie powodująca powstawania ozonu lampa UV sterylizująca powietrze krążące w komorze oraz wodę używaną w procesie nawilżania atmosfery. Świetlówka ulokowana jest pod specjalną osłoną, co sprawia, że emitowane przez nią światło nie pada bezpośrednio na przestrzeń hodowli.
Dekontaminacja nadtlenkiem wodoru (H2O2)
Ta szybka i niezwykle skuteczna metoda (stosowana z powodzeniem w medycynie, przemyśle farmaceutycznym i kosmicznym) teraz stała się dostępna również w małej skali, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla długotrwałych i uciążliwych procesów dekontaminacji wysoką temperaturą. Proces przebiega całkowicie automatycznie, a inkubator gotowy jest do ponownego uruchomienia już po upływie niespełna 3 godzin!

Procedura dekontaminacji H2O2

Płaszcz powietrzny Direct Heat & Air
Opatentowany system płaszcza powietrznego Direct Heat & Air. Trzy niezależne strefy grzania (kontrolowane przez ultraprecyzyjny, mikroprocesorowy układ PID) oraz optymalnie dobrane parametry cyrkulacji powietrza zapewniają znakomitą stabilność i jednorodność temperatury wewnętrznej. 
Dotykowe sterowanie
Nowoczesny, multifunkcyjny panel sterowania wyposażony w dotykowy, pełnokolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Wygoda, szybkość pracy i intuicyjna obsługa urządzenia (nawet w rękawiczkach).
Podwójny czujnik stężenia CO2 w technologii IR
Nowatorski, dwuczujnikowy układ pomiaru stężenia dwutlenku węgla wykorzystujący spektrofotometrię w podczerwieni. Brak ruchomych części, funkcja auto-zero i niedościgniona precyzja oraz prędkość odzyskiwania parametrów po zamknięciu drzwi inkubatora.
Zintegrowany port USB do archiwizacji danych
Funkcja rejestracji parametrów pracy, stanów otwarcia drzwi oraz historii alarmów z możliwością podglądu na wyświetlaczu lub bezpośredniego transferu danych na pendrive podłączony do wbudowanego portu USB. Dane eksportowane są w formacie *.CSV pozwalającym na wygodną archiwizację lub dalszą obróbkę.
Wyrób medyczny klasy IIa
Wszystkie 3 warianty inkubatorów serii MCO-170AIC klasyfikowane są jako wyroby medyczne klasy IIa i posiadają deklarację zgodności z dyrektywą 93/42/EWG.

Inne funkcjonalności :

  • Gładkie, zintegrowane wsporniki półek usprawniające konserwację i dekontaminację
  • Dodatkowe szklane drzwi wewnętrzne ograniczające wymianę powietrza z otoczeniem
  • Możliwość piętrowania urządzeń i zmiany kierunku otwarcia drzwi zewnętrznych
  • Opcja elektrycznego zamka z blokadą na hasło
Panel sterowania Wnętrze Wsporniki półek Wyświetlacz Port USB
Model MCO-170AIC MCO-170AIC (UV) MCO-170AIC (UVH)
Pojemność 165 litrów
Zakres nastawy temperatury +5°C od temperatury otoczenia do +50°C
Zakres nastawy stężenia CO2 0% do 20%
Poziom wilgotności 95%RH (±5%)
Liczba półek 4szt. (maksymalnie 10szt.)
System SafeCell UV opcja TAK TAK
Sterylizacja H2O2 opcja opcja TAK
Zamek elektryczny opcja opcja TAK
Wymiary zewnętrzne (SxGxW) 620 x 710 x 990 (mm)
Wymiary wewnętrzne (SxGxW) 490 x 523 x 665 (mm)

SANLAB sp. j. / ul. Andrychowska 7 / 01-447 Warszawa - Biuro czynne w godzinach 8:30-16:30     Tel. (22) 746 32 24 / Fax (22) 746 12 15