Eksykatory

Znaleziono 4 produkty

Eksykatory

Eksykator to zamknięte naczynie lub pojemnik, często w formie szafki, zabezpieczające próbki przed wilgocią. Eksykator próżniowy pozwala ponadto na odizolowanie przechowywanego obiektu od wpływu tlenu lub wytworzenie określonej atmosfery gazowej. Jest to szczególnie istotne dla substancji, które w kontakcie z tlenem ulegają przyspieszonej degradacji i zachodzą w nich niekorzystne zmiany w składzie chemicznym. Eksykatory znajdują zastosowanie w laboratoriach, przemyśle farmaceutycznym, przemyśle spożywczym oraz w innych dziedzinach, gdzie wymagane jest zachowanie czystości, stabilności i bezpieczeństwa próbek wrażliwych na kontakt wilgocią i/lub powietrzem. Sprawdź, jakie modele dostępne są w naszej ofercie!

Eksykator próżniowy do laboratorium

W ofercie naszej firmy znaleźć można różne typy eksykatorów próżniowych, w tym szafkowe, cylindryczne i owalne. Różnią się one kształtem, wielkością oraz wyposażeniem i sposobem obsługi.

Eksykatory szafkowe to urządzenia najwygodniejsze i najbardziej intuicyjne w obsłudze. Mogą być wyposażone w kilka półek, pozwalających zmaksymalizować dostępną powierzchnię użytkową. Standardowo pomieszczą głównie mniejsze próbki o niewielkiej wysokości, ale dzięki możliwości usuwania lub dokładania dodatkowych półek, można je dostosować do własnych potrzeb.

Eksykatory owalne są łatwe w przenoszeniu i znajdują szerokie zastosowanie w laboratoriach i przemyśle farmaceutycznym. Wyposażone są w jedną półkę na próby.

Eksykatory cylindryczne o kształcie walca przeznaczone są do przechowywania przedmiotów o większej wysokości i gwarantują bardzo dokładną obserwację zawartości.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi parametrami technicznymi eksykatorów próżniowych, które znajdziesz w naszym portfolio. Jeżeli nie potrzebujesz eksykatora próżniowego, oferujemy również eksykatory konwencjonalne bez możliwości podłączenia pompy próżniowej. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.