Cieplarki mikrobiologiczne

Znaleziono 2 produkty

Cieplarki mikrobiologiczne

Cieplarki mikrobiologiczne to specjalistyczne urządzenia laboratoryjne, które służą do wykonywania eksperymentów z mikroorganizmami i hodowli mikrobiologicznych. Są one stosowane w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, biologii, chemii, kosmetologii, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i biotechnologicznym.

Nowoczesne cieplarki laboratoryjne

Cieplarki medyczne to z reguły jednokomorowe urządzenia umożliwiające wygrzewanie próbek materiału biologicznego, który przeznaczony jest do analiz laboratoryjnych np. w szpitalnych laboratoriach diagnostycznych. Popularne w tej klasie sprzętu komponenty to komora wykonanej z blachy nierdzewnej, dodatkowe, przezroczyste drzwi wewnętrzne do obserwacji prób oraz funkcja termoregulacji pozwalająca dostosować temperaturę do rodzaju hodowanego materiału. Cieplarki mikrobiologiczne wyposażone są w czujnik temperatury i system alarmowy, który ostrzega przed jej znacznymi odchyleniami. Cieplarki medyczne charakteryzują się zasadniczo dwoma rodzajami obiegu powietrza — wymuszonym oraz naturalnym (grawitacyjnym). Na rynku znaleźć można także cieplarki chłodzące, pozwalające zapewnić stałą temperaturę, niższą od temperatury otoczenia.

Cieplarki medyczne — oferta SANLAB

W ofercie SANLAB znaleźć można modele cieplarek laboratoryjnych wiodącego producenta PHCbi. Ich pojemności wynoszą od 93 do 153 litrów. Charakteryzują się one naturalnym systemem obiegu powietrza, systemem sterowania temperaturą, wykorzystującym płaszcz powietrzny, a także specjalnym regulatorem PID zawiadującym pracą grzałki. Oba modele wyposażone są w podwójny wyświetlacz LED pozwalający podejrzeć aktualną temperaturę oraz wskazania czasomierza. Większy model wyposażony jest w 3 półki pozwalające na wygodne przechowywanie materiału biologicznego, co sprawdzi się idealnie w przypadku większych laboratoriów mikrobiologicznych. Model o mniejszej pojemności charakteryzuje się jednak mniejszymi wymiarami, które będą nieocenione w przypadku laboratoriów o mniejszej powierzchni.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.