


Pojemność: 851 litrów
Wnętrze z bakteriobójczego stopu inCu-saFe
Sterylizacja światłem UV (opcja)
Więcej przestrzeni na twoje hodowle
Dzieki wysokiej pojemności roboczej umożliwiającej zainstalowanie aż 37 półek inkubator MCO-80IC-PE oferuje maksymalna wydajność produkcji linii komórkowych oraz skrócenie czasu trwania prac prowadzonych na dużą skale.
Optymalne środowisko hodowli i sterylne wnętrze
Laminarny, horyzontalny strumień powietrza zapewnia znakomitą jednorodność parametrów w całej dostępnej przestrzeni, niezależnie od liczby zamontowanych półek. Zastosowanie regulatora PID ogranicza wahania temperatury do poziomu ±0.1°C, natomiast czujnik CO2 typu IR gwarantuje krótkie czasy powrotu do zadanego stężenia gazu.
Unikalny stop stali nierdzewnej z miedzią inCu-saFe
Komora i półki inkubatora wykonane z wyjątkowego stopu stali nierdzewnej z miedzią, który łączy bakteriobójcze właściwości miedzi z trwałością i wygodą konserwacji stali nierdzewnej. Nieinwazyjny, skuteczny i niewymagający żadnych dodatkowych inwestycji środek ochrony przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów oraz bezcenna pomoc w staraniach o zachowanie sterylności wnętrza.
System sterylizacji SafeCell UV (opcja)
Programowalna, zsynchronizowana z otwarciem drzwi i nie powodująca powstawania ozonu lampa UV, która sterylizuje powietrze krążące w komorze oraz wodę używaną w procesie nawilżania atmosfery. Świetlówka ulokowana jest pod specjalną osłoną, co sprawia, że emitowane przez nią światło nie pada bezpośrednio na przestrzeń hodowli.
Wysoka funkcjonalność
Niskie zużycie gazu
Pomimo ponad 800-litrowej objętości konsumpcja CO2 utrzymana została na zaskakująco niskim poziomie, który pozwala nawet na 2 miesiące działania przy użyciu standardowej butli o wadze 30 kg.
Lepsze zarządzanie wilgotnością
Dwa tryby kontroli wilgotności dla lepszego dopasowania do specyfiki realizowanych zadań. Opcjonalny zbiornik o pojemności 20 litrów do automatycznego zasilania układu w wodę.
Przyjazne sterowanie
Panel kontrolny wyposażony w szereg przycisków dedykowanych kluczowym funkcjom, bogata sygnalizacje stanów alarmowych oraz bardzo czytelne wyświetlacze LED.
| Model | MCO-80IC-PE |
|---|---|
| Wymiary zewnętrzne (S x G x W) | 986 x 853 x 2040 mm |
| Wymiary wewnętrzne (S x G x W) | 806 x 693 x 1524 mm |
| Pojemność komory | 851 litrów |
| Waga netto | 275 kg |
| Klasa ISO dla pomieszczeń czystych | 5.5 |
| Zakres kontroli temperatury | +5°C od temperatury otoczenia do +50°C |
| Stabilność temperatury | ±0,1°C |
| Jednorodność temperatury | ±0,5°C |
| Zakres kontroli stężenia CO2 | 0 - 20% |
| Stabilność kontroli stężenia CO2 | ±0,15% |
| Poziom wilgotności w komorze | Tryb standardowy: >80% RH / tryb podwyższony: >90% RH |
| Metody sterylizacji | System SafeCell UV (opcja) |
| Czujnik CO2 | IR |
| Panel sterowania | Wyświetlacz LED + przyciski funkcyjne |
| Materiał obudowy | Stal malowana |
| Materiał wnętrza | Stop stali nierdzewnej z miedzią (inCu-saFe) |
| System grzania | Laminarny, horyzontalny strumień powietrza |
| Drzwi zewnętrzne | 1 szt. / witryna z podwójną szybą |
| Zmiana kierunku otwarcia drzwi | TAK |
| Półki | 5 szt. / stop stali nierdzewnej z miedzią (inCu-saFe) |
| Wymiary półki (S x G x W) | 776 x 659 x 10 mm |
| Ładowność półki | 30 kg |
| Maksymalna liczba półek | 37 szt. |
| Port kablowy | 2 szt. / Ø40 mm |
| Alarmy główne | Odchylenia temperatury, odchylenia stężenia CO2, niezależne zabezpieczenie przed przegrzaniem, wskaźnik otwarcia drzwi, wskaźnik niskiego poziomu wody |
| Zasilanie | 230 V / 50 Hz |
| Poziom hałasu | 33 dB |
Akcesoria opcjonalne
| System SafeCell UV | MCO-80UVS-PE |
| Dzielone drzwi wewnętrzne | MCO-80ID-PW (5 niezależnych drzwiczek) |
| Automatyczny przełącznik butli z CO2 | MCO-80GC-PW |
| System zasilania w wodę | MCO-80AS-PW |
| Dodatkowa półka inCu-saFe | MCO-800ST-PW |
| Podstawa pod system rolkowy do butelek | MCO-80RBS-PW |
