Mieszadła magnetyczne

Znaleziono 6 produktów

Każde laboratorium, szpital, firma farmaceutyczna czy biotechnologiczna musi być porządnie zaopatrzona w produkty i akcesoria, które umożliwiają szybkie procesy mieszania różnych substancji chemicznych, ale nie tylko. Mieszadła magnetyczne to niewielkie urządzenia wykonane z polipropylenu i stopu aluminium oraz ceramicznej powłoki wykorzystywane głównie w laboratoriach, przemyśle spożywczym, a także kosmetycznym. Zapewniają one precyzyjne mieszanie preparatów, cieczy bądź mikstur w sposób bezpieczny, higieniczny, a przede wszystkim bez bezpośredniego kontaktu z daną substancją. Mieszadła są dostępne w naszej ofercie w wielu wariantach — z jednym, jak również z wieloma punktami magnetycznymi.

Podstawowe i zaawansowane mieszadła magnetyczne do laboratorium

Mieszadła magnetyczne możemy podzielić na takie z jednym punktem oraz z kilkoma punktami umożliwiającymi mieszanie kilku preparatów za jednym zamachem. Nasz asortyment obejmuje oba rodzaje mieszadeł, które mają podstawowy lub zaawansowany stopień sterowania. Każde z nich ma inną wartość maksymalnej objętości cieczy, np. do 250 ml, 5 l czy 20 l, prędkość obrotową i funkcje dodatkowe, takie jak timer albo możliwość samodzielnego programowania. Dzięki temu każda placówka laboratoryjna może zaopatrzyć się w urządzenia o optymalnych parametrach.

Jak działają mieszadła magnetyczne?

Urządzenia laboratoryjne, czyli mieszadła magnetyczne, wykorzystują siny magnes, który pozwala na doskonałą precyzję procesu mieszania substancji przy bardzo wysokich temperaturach. Magnes jest umieszczony w wirniku, natomiast magnetyczna płytka — na zewnątrz naczynia. Po uruchomieniu mieszadła obracający się magnes sprawia, że płyn wchodzi w ruch wirowy. Cały proces zapewnia bezkontaktowe mieszanie, a także regulację prędkości. Mieszadła magnetyczne gwarantują bezgłośną pracę, są ciche, uniwersalne i bezproblemowe w obsłudze. Są to urządzenia ułatwiające mieszanie kilku preparatów szybko, a jednocześnie dokładnie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.