Mieszadła magnetyczne
TS (zaawansowane)
Temperatura: do +350°C
Prędkość: 30-2000 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 20 litrów
Dołączony termometr zewnętrzny
TM (podstawowe)
Temperatura: do +350°C
Prędkość: do 2000 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 20 litrów
MS-B (podstawowe)
Prędkość: 150-2500 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 2-5 litrów
Uproszczone sterowanie
MS-G (zaawansowane)
Prędkość: 30-2000 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 4 / 5 litrów
Elektroniczny wyświetlacz i czasomierz
MS-M (wielopolowe)
Prędkość: 30-2000 / 3000 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 250 ml na 1 pole
6 modeli (od 5 do 15 niezależnych pól mieszania)
MS-MH (wielopolowe)
Temperatura: do +120°C
Prędkość: 30-2000 rpm
Maksymalna objętość cieczy: 500 ml na 1 pole
2 modele (9 lub 15 niezależnych pól mieszania)
Każde laboratorium, szpital, firma farmaceutyczna czy biotechnologiczna musi być porządnie zaopatrzona w produkty i akcesoria, które umożliwiają szybkie procesy mieszania różnych substancji chemicznych, ale nie tylko. Mieszadła magnetyczne to niewielkie urządzenia wykonane z polipropylenu i stopu aluminium oraz ceramicznej powłoki wykorzystywane głównie w laboratoriach, przemyśle spożywczym, a także kosmetycznym. Zapewniają one precyzyjne mieszanie preparatów, cieczy bądź mikstur w sposób bezpieczny, higieniczny, a przede wszystkim bez bezpośredniego kontaktu z daną substancją. Mieszadła są dostępne w naszej ofercie w wielu wariantach — z jednym, jak również z wieloma punktami magnetycznymi.
Podstawowe i zaawansowane mieszadła magnetyczne do laboratorium
Mieszadła magnetyczne możemy podzielić na takie z jednym punktem oraz z kilkoma punktami umożliwiającymi mieszanie kilku preparatów za jednym zamachem. Nasz asortyment obejmuje oba rodzaje mieszadeł, które mają podstawowy lub zaawansowany stopień sterowania. Każde z nich ma inną wartość maksymalnej objętości cieczy, np. do 250 ml, 5 l czy 20 l, prędkość obrotową i funkcje dodatkowe, takie jak timer albo możliwość samodzielnego programowania. Dzięki temu każda placówka laboratoryjna może zaopatrzyć się w urządzenia o optymalnych parametrach.
Jak działają mieszadła magnetyczne?
Urządzenia laboratoryjne, czyli mieszadła magnetyczne, wykorzystują siny magnes, który pozwala na doskonałą precyzję procesu mieszania substancji przy bardzo wysokich temperaturach. Magnes jest umieszczony w wirniku, natomiast magnetyczna płytka — na zewnątrz naczynia. Po uruchomieniu mieszadła obracający się magnes sprawia, że płyn wchodzi w ruch wirowy. Cały proces zapewnia bezkontaktowe mieszanie, a także regulację prędkości. Mieszadła magnetyczne gwarantują bezgłośną pracę, są ciche, uniwersalne i bezproblemowe w obsłudze. Są to urządzenia ułatwiające mieszanie kilku preparatów szybko, a jednocześnie dokładnie.