Mapa strony Dodaj do ulubionych
Inkubatory CO2 / MCO-170AICD

Inkubator CO2 MCO-170AICD

inCusaFe

Inkubatory z atmosferą CO2
MCO-170AICD-PE / MCO-170AICDUV-PE


Idealne warunki hodowli

inCusaFe
Płaszcz powietrzny Direct Heat
Pożegnaj przestarzałe, niewygodne w obsłudze konstrukcje z płaszczem wodnym. Trzy niezależne strefy grzania sterowane ultraprecyzyjnym regulatorem PID. Optymalnie dobrane parametry cyrkulacji powietrza gwarantujące znakomitą stabilność i jednorodność temperatury wewnętrznej.
Dual IR
Podwójny czujnik CO2 Dual IR
Nowatorski układ pomiaru zawartości dwutlenku węgla, wykorzystujący spektrofotometrię w podczerwieni. Zastosowanie dwóch, niezależnych sensorów - głównego i referencyjnego, umożliwia wyeliminowanie narażonych na awarię ruchomych elementów i zapewnienie ciągłej kalibracji "zera". Bardzo dokładna kontrola stężenia gazu oraz niezwykle szybki powrót do zadanych parametrów istotny przy częstym otwieraniu drzwi inkubatora.

Zawsze sterylne wnętrze

Dual Heat
Sterylizacja termiczna Dual Heat
Udoskonalona dzięki japońskiej myśli projektowej, najpopularniejsza metoda wyjaławiania wnętrza. Wykonanie procesu nie wiąże się już z koniecznością demontażu wyposażenia i ponownej kalibracji czujników. Specjalnie dobrana izolacja z pianki melaminowej powoduje, że inkubator z włączonym procesem sterylizacji nie wpływa negatywnie na inne urządzenia znajdujące się w jego pobliżu (np. gdy inkubatory ustawione są piętrowo).
inCusaFe
Unikalny stop stali nierdzewnej z miedzią inCusaFe
Komora i półki inkubatora wykonane z wyjątkowego stopu stali nierdzewnej z miedzią, który łączy bakteriobójcze właściwości miedzi z trwałością i wygodą konserwacji stali nierdzewnej. Nieinwazyjny, skuteczny i niewymagający żadnych dodatkowych inwestycji środek ochrony przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów oraz bezcenna pomoc w staraniach o zachowanie sterylności wnętrza.
SafeCell UV
System sterylizacji SafeCell UV
Programowalna, zsynchronizowana z otwarciem drzwi i nie powodująca powstawania ozonu lampa UV, która sterylizuje powietrze krążące w komorze oraz wodę używaną w procesie nawilżania atmosfery. Świetlówka ulokowana jest pod specjalną osłoną, co sprawia, że emitowane przez nią światło nie pada bezpośrednio na przestrzeń hodowli.

Najwyższy poziom funkcjonalności

inCusaFe
Wygodna archiwizacja danych
Funkcja rejestracji parametrów pracy do pamięci wewnętrznej mieszczącej ponad 30 000 pomiarów. Zapisywanie temperatury, stężenia CO2, stanów otwarcia drzwi oraz historii alarmów z możliwością podglądu na wyświetlaczu lub bezpośredniego transferu danych na pendrive podłączony do wbudowanego portu USB. Dane eksportowane są w postaci pliku CSV gotowego do archiwizacji lub dalszej obróbki.
MCO-170AICD sterownik i port USB

A także...

  • Gładkie, zintegrowane wsporniki półek usprawniające konserwację
  • Możliwość piętrowania urządzeń i zmiany kierunku otwarcia drzwi zewnętrznych
  • Elektryczny zamek z możliwością ustawienia indywidualnego hasła otwarcia
  • System kontroli kondensacji. W tylnej części komory zamontowano specjalny komponent chłodzony ogniwem Peltiera. Kontroluje on wszelkie procesy kondensacji pary wodnej, dzięki czemu zachodzić mogą wyłącznie w jednym miejscu. Wilgoć skraplana jest do pojemnika z wodą używaną do nawilżania i nie stanowi tym samym źródła kontaminacji.
Model MCO-170AICD-PE MCO-170AICDUV-PE
Wymiary zewnętrzne (SxGxW) 620 x 755 x 905 (mm)
Wymiary wewnętrzne (SxGxW) 490 x 523 x 665 (mm)
Pojemność robocza 165 litrów
Waga netto 80kg
Zakres kontroli temperatury +5°C od temperatury otoczenia do +50°C
Zakres kontroli CO2 0% do 20%
Poziom wilgotności w komorze 95%RH (±5%)
Metoda sterylizacji wnętrza Termiczna +180°C (11 godzin)
Wyświetlacz Dotykowy, kolorowy LCD
Wykonanie wnętrza Stop stali nierdzewnej z miedzią inCusaFe
System grzania Płaszcz powietrzny Direct Heat
Drzwi zewnętrzne 1szt.
Drzwi wewnętrzne Szkło hartowane, 1szt.
Półki Stop stali nierdzewnej z miedzią inCusaFe, 4szt.
Wymiary półki (SxGxW) 470 x 450 x 12 (mm)
Mkasymalna liczba półek 10szt.
Port kablowy 1szt. (30mm)
Alarmy Zaniku napięcia, odchylenia temperatury, zabezpieczenie przed przegrzaniem, odchylenia stężenia CO2, otwarcia drzwi
System sterylizacji SafeCell UV Opcja Standard

Pliki do pobrania:

Ikona PDF MCO-170AICD IncuSafe CO2 Incubator Product Sheet
Pobierz

SANLAB sp. j. | ul. Marconich 11/1 | 02-954 Warszawa - Biuro czynne w godzinach 8:30-16:30     Tel. (22) 746 32 24