
Mikroskopia jasnego pola oraz fluorescencja (zielona lub czerwona). Dostępne obiektywy 2X / 4X / 10X. Regulacja automatyczna przy pomocy zmotoryzowanej kamery. Obrazowanie wielu punktów. Rozdzielczość 5,0 Mpx.
Monitorowanie komórek w czasie rzeczywistym wewnątrz inkubatora CO2
Seria Celloger® została zaprojektowana do efektywnego monitorowania komórek, bez zakłócania warunków ich wzrostu. Wystarczy umieścić urządzenie w inkubatorze i podłączyć je do zewnętrznego komputera, aby badacze mogli zdalnie obserwować hodowlę w czasie rzeczywistym. Zdjęcia rejestrowane są zgodnie z harmonogramem ustalonym przez badacza, a następnie łatwo przekształcane w filmy poklatkowe. Wyposażony w wyjątkowej jakości mikroskopię jasnego pola i fluorescencyjną, automatyczne ustawianie ostrości, precyzyjne kontrolery optyki oraz przyjazne dla użytkownika oprogramowanie. Celloger® Mini Plus to wszechstronne, w pełni zautomatyzowane urządzenie wyposażone w sterowany elektronicznie, ruchomy zespół optyczny do wykonywania zdjęć w wielu punktach próbki. Szybka instalacja bez komplikowanych procedur łączenia.
Zaawansowane oprogramowanie do skanowania i analizy
Urządzenie dostarczane jest wraz oprogramowaniem, które może być wykorzystywane na dowolnej liczbie stanowisk komputerowych i nie wymaga opłat licencyjnych.
- Dokładne dostrajanie obrazu z kontrolą 4 parametrów: siłą iluminacji, ekspozycją, wzmocnieniem i offsetem.
- Szybki zapis zdjęć pojedynczych lub rejestrowanie sekwencji zdjęć zgodnie z wprowadzonymi parametrami wstępnymi jak czas rozpoczęcia, liczba cykli oraz interwał.
- 3 tryby ustawiania ostrości (ręczne, automatyczne jednorazowo przed rozpoczęciem skanowania, automatyczne przed każdym z cykli w sekwencji timelapse).
- Funkcja Z-stack do wykonywania zdjęć w różnych płaszczyznach ostrości, umożliwiająca dokładniejszą obserwację np. komórek sferoidalnych. Możliwość włączenia funkcji dla wybranej lub obydwu technik obrazowania.
- Rejestrowanie obrazów w wielu punktach próbki w trakcie każdego cyklu sekwencji (np. z poszczególnych dołków płytki). Możliwość dokładnego sprecyzowania współrzędnych każdego punktu i korzystania z predefiniowanych map naczyń lub tworzenia szablonów customowych.
- Funkcja łączenia zdjęć z różnych punktów próbki w celu rozszerzenia powierzchni obserwacji.
- Funkcja nanoszenia na siebie obrazów z obydwu technik obrazowania dla efektywniejszej oceny materiału.
- Zapisywanie i odtwarzanie profili eksperymentów zachowujących najważniejsze ustawienia i skracających czas przygotowania urządzenia do pracy.
- Automatyczna kalkulacja i wizualizacja konfluencji. Wizualizacja w postaci nakładki graficznej oraz wykresu wzrostu.
- Profil intensywności pikseli (wykres i histogram).
- Linijka do pomiaru wielkości elementów na ekranie (w liniach prostych poziomych, pionowych lub o dowolnym nachyleniu).
- Powiększanie i pomniejszanie obrazu.
- Cyfrowy licznik obiektów. Każdy obiekt oznaczany jest automatycznie kolejnym numerem, co ułatwia kontrolę liczenia.
- Narzędzie siatki nakładanej na obraz i dzielącej go na strefy.
- Możliwość dostosowania kolorów znaczników dla poszczególnych funkcji i narzędzi.
- Eksportowanie zarejestrowanych zdjęć w formie filmów o ustalonej przez użytkownika płynności odtwarzania (liczba klatek na sekundę).
| Model | Celloger Mini Plus |
|---|---|
| Techniki obrazowania | Jasne pole, fluorescencja (zielona lub czerwona) |
| Parametry fluorescencji | Zielona: wzbudzanie (470/40x) / emisja (510lp)Czerwona: wzbudzanie (525/30x) / emisja (570lp) |
| Regulacja stolika | Zdalna we wszystkich osiach (zmotoryzowana kamera) |
| Punkty obrazowania | Wiele |
| Dostępne obiektywy | 2X / 4X / 10X (obiektyw zainstalowany fabrycznie) |
| Rozdzielczość | 5,0 Mpx |
| Ustawianie ostrości | Automatyczne i manualne |
| Formaty zapisu plików | TIFF, JPEG, PNG, AVI |
| Komputer | Zewnętrzny typu PC z systemem Windows 10 lub wyższym |
| Zalecana rozdzielczość monitora | 1920 x 1080 lub wyższa |
| Środowisko pracy | Temperatura +10 ~ +40°C, wilgotność 20 ~ 95% |
| Zasilanie | Urządzenie zasilane poprzez port Ethernet w technologii PoE. W zestawie zewnętrzny konwerter PoE zasilany z gniazdka 230 V, 50 Hz. |
| Sygnalizacja | Identyfikacja stanu systemu przy pomocy wbudowanych diod LED (gotowe do pracy, trwające skanowanie, brak połączenia z komputerem PC, błąd, wskazanie aktualnie obsługiwanego egzemplarza urządzenia). |
| Chłodzenie | Zintegrowany wentylator chłodzący z możliwością kontroli z poziomu oprogramowania. |
| Wymiary zewnętrzne | (S) 215 x (G) 358 x (W) 226 mm |
| Waga | 5,6 kg |
Akcesoria opcjonalne
| CRCLG-MPWPS | Uchwyt na mikropłytkę, pojedynczy |
| CRCLG-MPTFS25 | Uchwyt na butelkę T-25 (25 cm2), pojedynczy |
| CRCLG-MPTFD25 | Uchwyt na butelkę T-25 (25 cm2), podwójny |
| CRCLG-MPTFS75 | Uchwyt na butelkę T-75 (75 cm2), pojedynczy |
| CRCLG-MPPDD35 | Uchwyt na szalkę Petriego (35 mm), podwójny |
| CRCLG-MPPDD60 | Uchwyt na szalkę Petriego (60 mm), podwójny |
| CRCLG-MPPDS90 | Uchwyt na szalkę Petriego (90/100 mm), pojedynczy |
| CRCLG-MPSH03 | Uchwyt na szkiełka mikroskopowe (3-miejscowy) |
CRCLG-MPB02
Jasne pole / obiektyw 2X
CRCLG-MPB04
Jasne pole / obiektyw 4X
CRCLG-MPB10
Jasne pole / obiektyw 10X
CRCLG-MPBG04
Jasne pole + fluorescencja zielona / obiektyw 4X
CRCLG-MPBG10
Jasne pole + fluorescencja zielona / obiektyw 10X
CRCLG-MPBR04
Jasne pole + fluorescencja czerwona / obiektyw 4X
CRCLG-MPBR10
Jasne pole + fluorescencja czerwona / obiektyw 10X
