Zamrażarka niskotemperaturowa
MDF-DC500VX-PE

Pojemność: 575 litrów
Temperatura: -50°C do -86°C
Podwójny układ chłodzenia (technologia Dual Cooling)

Czytaj więcej

System Dual Cooling
Konwencjonalne zamrażarki wykorzystują pojedynczy układ chłodzenia, składający się najczęściej z dwóch kompresorów działających kaskadowo. Jeżeli jeden z nich zwiedzie - urządzenie nie jest w stanie kontynuować dalszej pracy i wymaga natychmiastowej naprawy.W modelach PHCbi serii VX funkcjonują dwa niezależne układy chłodzenia - każdy z własną, dedykowaną sprężarką. W normalnych warunkach zapewnia on bezkompromisową wydajność oraz możliwość zredukowania zużycia energii poprzez specjalny tryb "ECO". Jeżeli natomiast jeden z kompresorów ulegnie awarii – drugi sprawny układ przejmuje zadanie utrzymania temperatury i podtrzymuje ją na poziomie -70°C do czasu usunięcia usterki. To tak jakby samochód wyścigowy mógł być wyposażony w dwa silniki. Jeżeli jeden z nich zawiedzie - drugi pozwoli ukończyć wyścig i dotrzeć bez przeszkód do alei serwisowej.

Izolacja próżniowa VIP Plus
Najefektywniejszy typ izolacji termicznej przeznaczony dla aparatury uzyskującej ekstremalnie niskie temperatury mrożenia. Wykorzystanie paneli próżniowych daje możliwość użycia cieńszych ścian komory, dzięki którym zamrażarki niskotemperaturowe PHCbi oferują nawet do 30% większe pojemności robocze przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych. VIP Plus to najnowsza generacja paneli próżniowych zbudowanych w oparciu o rdzeń z włókna szklanego.

Panel sterowania z wyświetlaczem dotykowym
Zaawansowany, wielofunkcyjny panel sterowania wyposażony w dotykowy, kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Ekran główny zawiera wszystkie niezbędne informacje o aktualnych parametrach pracy oraz pole komunikatów tekstowych, które informuje o wszelkich sytuacjach wymagających uwagi użytkownika. Technologia wykonania wyświetlacza pozwala na bezproblemową obsługę w każdych warunkach - nawet w grubszych rękawiczkach roboczych.

Wygodna archiwizacja danych
Funkcja rejestracji parametrów pracy do pamięci wewnętrznej mieszczącej ponad 30 000 pomiarów. Zapisywanie temperatury, stanów otwarcia drzwi oraz historii alarmów z możliwością podglądu na wyświetlaczu lub bezpośredniego transferu danych na pendrive podłączony do wbudowanego portu USB. Dane eksportowane są w postaci pliku CSV gotowego do archiwizacji bądź dalszej obróbki.

Model

MDF-DC500VX-PE

Wymiary zewnętrzne (S x G x W)

2010 x 845 x 1070 mm

Wymiary wewnętrzne (S x G x W)

1190 x 640 x 756 mm

Pojemność komory

575 litrów

Waga netto

328 kg

Pojemność robocza

416 pudełek kriogenicznych o wysokości 5 cm

Zakres kontroli temperatury

-50°C do -86°C

Wyświetlacz

LCD, dotykowy

Układ chłodzenia

Podwójny (system Dual Cooling)

Izolacja

Pianka poliuretanowa + panele próżniowe VIP Plus

Materiał obudowy

Stal malowana

Materiał wnętrza

Stal nierdzewna

Drzwi zewnętrzne

1 szt.

Zamek na klucz

TAK

Pokrywy wewnętrzne

3 szt.

Port kablowy

1 szt. / Ø17 mm

Kółka transportowe

6 szt. + 3 nóżki do stabilizacji i poziomowania

Alarmy główne

Zaniku napięcia, zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury, otwartych drzwi, styki NO/NC

Archiwizacja danych

Port USB / bezpośrednio na pendrive

Zasilanie

230 V / 50 Hz

Poziom hałasu

52 dB

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.