Zamrażarka niskotemperaturowa
MDF-DU502VX-PE

Pojemność: 528 litrów
Temperatura: -50°C do -86°C
Podwójny układ chłodzenia (technologia Dual Cooling)

Czytaj więcej

System Dual Cooling
Konwencjonalne zamrażarki wykorzystują pojedynczy układ chłodzenia, składający się najczęściej z dwóch kompresorów działających kaskadowo. Jeżeli jeden z nich zwiedzie - urządzenie nie jest w stanie kontynuować dalszej pracy i wymaga natychmiastowej naprawy.W modelach PHCbi serii VX funkcjonują dwa niezależne układy chłodzenia - każdy z własną, dedykowaną sprężarką. W normalnych warunkach zapewnia on bezkompromisową wydajność oraz możliwość zredukowania zużycia energii poprzez specjalny tryb "ECO". Jeżeli natomiast jeden z kompresorów ulegnie awarii – drugi sprawny układ przejmuje zadanie utrzymania temperatury i podtrzymuje ją na poziomie -70°C do czasu usunięcia usterki. To tak jakby samochód wyścigowy mógł być wyposażony w dwa silniki. Jeżeli jeden z nich zawiedzie - drugi pozwoli ukończyć wyścig i dotrzeć bez przeszkód do alei serwisowej.

Izolacja próżniowa VIP Plus
Najefektywniejszy typ izolacji termicznej przeznaczony dla aparatury uzyskującej ekstremalnie niskie temperatury mrożenia. Wykorzystanie paneli próżniowych daje możliwość użycia cieńszych ścian komory, dzięki którym zamrażarki niskotemperaturowe PHCbi oferują nawet do 30% większe pojemności robocze przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych. VIP Plus to najnowsza generacja paneli próżniowych zbudowanych w oparciu o rdzeń z włókna szklanego.

Uchwyt drzwi EZlatch
Przeprojektowany uchwyt EZlatch o specjalnym, anatomicznie ukształtowanym profilu. Siła wymagana do otwarcia drzwi została zredukowana do absolutnego minimum. Otwierasz i zamykasz urządzenie łatwo i wygodnie jak nigdy dotąd, bez niepotrzebnych szarpnięć. Zintegrowany zamek na klucz, możliwość zawieszenia kłódki oraz wyczerpujące testy fabryczne, potwierdzające trwałość i odporność na zużycie.

Panel sterowania z wyświetlaczem dotykowym
Zaawansowany, wielofunkcyjny panel sterowania wyposażony w dotykowy, kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Ekran główny zawiera wszystkie niezbędne informacje o aktualnych parametrach pracy oraz pole komunikatów tekstowych, które informuje o wszelkich sytuacjach wymagających uwagi użytkownika. Technologia wykonania wyświetlacza pozwala na bezproblemową obsługę w każdych warunkach - nawet w grubszych rękawiczkach roboczych.

Wygodna archiwizacja danych
Funkcja rejestracji parametrów pracy do pamięci wewnętrznej mieszczącej ponad 30 000 pomiarów. Zapisywanie temperatury, stanów otwarcia drzwi oraz historii alarmów z możliwością podglądu na wyświetlaczu lub bezpośredniego transferu danych na pendrive podłączony do wbudowanego portu USB. Dane eksportowane są w postaci pliku CSV gotowego do archiwizacji bądź dalszej obróbki.

Solidne drzwi wewnętrzne
Zestaw 2 szt. drzwi wewnętrznych, wyposażonych w mechaniczny zatrzask poprawiający docisk i zapewniający prawidłowe przyleganie uszczelek. Łatwy, niewymagający użycia narzędzi demontaż (dokładne rozmrażanie bez pracochłonnego usuwania lodu z trudno dostępnych miejsc).

Pozostałe cechy urządzenia:

  • Obudowa drzwi o pochylonych krawędziach. Swobodne wyjmowanie wszystkich stelaży przy drzwiach uchylonych już pod kątem 90 stopni. Ustawiaj urządzenia bliżej siebie i efektywniej wykorzystuj powierzchnię laboratorium.
  • Brak filtra skraplacza i wiążącej się z nim konieczności wykonywania regularnych czynności konserwacyjnych. Koniec z uciążliwymi obowiązkami.
  • Komora bez wsporników umożliwiająca dowolną organizację wnętrza i korzystanie z różnej wielkości akcesoriów (np. posiadanych już stelaży na pudełka kriogeniczne).
  • Dwa porty wyrównywania ciśnień zapobiegające przysysaniu drzwi i ułatwiające częste pobieranie prób. Port automatyczny wbudowany jest w panel sterowania, natomiast port ręczny (uzupełniający) znajduje się w lewej ścianie obudowy.
  • Tryb pracy ekonomicznej pozwalający na zredukowanie poboru mocy o około 15%.
  • Blokada panelu sterowania przy pomocy indywidualnego hasła użytkownika.

Model

MDF-DU502VX-PE

Wymiary zewnętrzne (S x G x W)

790 x 882 x 1993 mm

Wymiary wewnętrzne (S x G x W)

630 x 600 x 1400 mm

Pojemność komory

528 litrów

Waga netto

285 kg

Pojemność robocza

384 pudełka kriogeniczne o wysokości 5 cm

Zakres kontroli temperatury

-50°C do -86°C

Wyświetlacz

LCD, dotykowy

Układ chłodzenia

Podwójny (system Dual Cooling)

Izolacja

Pianka poliuretanowa + panele próżniowe VIP Plus

Materiał obudowy

Stal malowana

Materiał wnętrza

Stal malowana

Drzwi zewnętrzne

1 szt.

Zamek na klucz

TAK

Drzwi wewnętrzne

2 szt. / zamykane na zatrzask

Półki

3 szt. / stal nierdzewna

Port wyrównywania ciśnienia

TAK / podwójny (automatyczny i ręczny)

Port kablowy

3 szt. / Ø17 mm

Kółka transportowe

4 szt. + 2 nóżki do stabilizacji i poziomowania

Alarmy główne

Zaniku napięcia, zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury, otwartych drzwi, styki NO/NC

Archiwizacja danych

Port USB / bezpośrednio na pendrive

Zasilanie

230 V / 50 Hz

Poziom hałasu

52 dB

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.