curiosis-celloger-pro
Nowość

System obrazowania żywych komórek
Celloger Pro

Mikroskopia jasnego pola oraz podwójna fluorescencja (zielona i czerwona). Dostępne obiektywy 2X, 4X, 10X z możliwością samodzielnej wymiany. Regulacja automatyczna przy pomocy zmotoryzowanej optyki. Obrazowanie wielu punktów. Rozdzielczość 5,0 Mpx.

Czytaj więcej

Celloger® Pro to innowacyjny system obrazowania żywych komórek, który na nowo definiuje możliwości badawcze. Wyjątkowa jakość obrazu, niezrównana wygoda oraz zestaw zaawansowanych funkcji umożliwiają monitorowanie komórek w czasie rzeczywistym bezpośrednio w inkubatorze CO2 i śledzenie przebiegu dynamicznych procesów na poziomie komórkowym bez zakłócania optymalnego środowiska hodowli.

Podwójna mikroskopia fluorescencyjna i mikroskopia jasnego pola pozwalają na jednoczesną wizualizację wielu markerów, podczas gdy wielopunktowe obrazowanie poklatkowe rejestruje dynamiczne zdarzenia komórkowe w różnych miejscach naczynia. Przyjazny dla użytkownika interfejs i intuicyjne narzędzia Celloger® Pro ułatwiają pozyskiwanie i analizę materiału. Wysokorozdzielcza matryca i automatyczne tworzenie filmów sprawiają, że pracochłonne zadania związane z procesami obrazowania żywych komórek mogą być realizowane w znacznie krótszym czasie.

Przystosowany do pracy ekstremalnych warunkach

Urządzenie zaprojektowano tak, aby mogło pracować w środowisku podwyższonej temperatury i wysokiej wilgotności panującym wewnątrz komory inkubatora CO2. Obserwacja komórek odbywa się w sposób całkowicie zdalny przy pomocy komputera PC i nie wymaga stałego nadzoru. Ponadto dzięki kompaktowym wymiarom i niskiej wadze systemu (poniżej 10 kg) można używać go w inkubatorach CO2 o standardowej pojemności około 170 litrów, bez konieczności stosowania dodatkowych, specjalnych akcesoriów czy wzmacnianych statywów.

Podwójna fluorescencja

Wysokiej jakości zdjęcia wykonywane przy użyciu popularnej techniki jasnego pola wzbogaconej o zdolność obrazowania markerów fluorescencyjnych w dwóch kolorach (zielonym i czerwonym). Dzięki ulepszonym, innowacyjnym metodom skanowania i scalania, system umożliwia badaczom poprawę wydajności pracy, dokładną ocenę przebiegu eksperymentów i skraca czas pozyskiwania materiału do analizy. Urządzenie doskonale sprawdzi się w wielu zadaniach uwzględniających między innymi testy gojenia rany, badania cytotoksyczności, analizę potencjału błony mitochondrialnej, depolimeryzację aktyny czy transfekcję.

Obrazowanie w wielu punktach

Mikroskop Celloger® Pro wyposażono w precyzyjnie sterowaną, automatyczną kamerę, która porusza się swobodnie we wszystkich osiach. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie zdjęć w wielu rejonach naczynia lub nawet kilku punktach pojedynczego dołka płytki.

Wymienne obiektywy  

Celloger® Pro oferuje użytkownikowi wymienne soczewki obiektywowe o powiększeniu 2X, 4X, 10X, zapewniając elastyczny dobór pola widzenia kamery i możliwość szybkiego dostosowania urządzenia do specyficznych wymagań badawczych. Zmiana obiektywu odbywa się w sposób manualny, można ją wykonać w bardzo krótkim czasie, a czynność nie wymaga wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

Kompatybilny z wieloma rodzajami naczyń

Bogaty wachlarz dostępnych uchwytów, dzięki którym można dostosować mikroskop do skanowania zróżnicowanych typów naczyń i plastików jak płytki wielodołkowe, szalki Petriego o średnicy od 35 do 150 mm, szkiełka czy butelki hodowlane o powierzchni 25 do 175 cm2.

Zaawansowane oprogramowanie

Standardowo urządzenie dostarczane jest z pakietem oprogramowania do skanowania i analizy. Oprogramowanie przekazywane jest dożywotnio, nie wymaga opłacania licencji i nie jest przypisane na stałe do jednego komputera (użytkownik może wykonać i wykorzystywać dowolną liczbę kopii). Oprócz rozbudowanych funkcji do rejestrowania zdjęć i tworzenia z nich filmów o zdefiniowanych parametrach, dostępne są również narzędzia do pomiaru, zliczania, sklejania obrazów, przechwytywania z przesunięciem w osi Z (np. w celu obrazowania sferoidów), automatycznej analizy konfluencji, wyświetlania krzywych wzrostu czy histogramów intensywności.

Automatyczne ustawianie ostrości

Unikalna technologia automatycznego ustawiania ostrości Curiosis automatycznie znajduje wyraźną płaszczyznę ogniskową komórek za pomocą jednego kliknięcia i cechuje się doskonałą powtarzalnością, zapewniając spójne i wiarygodne wyniki badań.

Model

Celloger Pro

Techniki obrazowania

Jasne pole, podwójna fluorescencja (zielona i czerwona)

Parametry fluorescencji

Zielona: wzbudzanie (470/40) / emisja (540/50)
Czerwona: wzbudzanie (562/40) / emisja (641/75)

Regulacja stolika

Zdalna we wszystkich osiach (zmotoryzowana kamera)

Punkty obrazowania

Wiele

Dostępne obiektywy

2X, 4X, 10X (możliwość samodzielnej wymiany)

Rozdzielczość

5,0 Mpx (matryca o podwyższonej czułości)

Ustawianie ostrości

Automatyczne i manualne

Formaty zapisu plików

TIFF, JPEG, PNG, AVI

Komputer

Zewnętrzny typu PC z systemem Windows 10 lub wyższym

Zalecana rozdzielczość monitora

1920 x 1080 lub wyższa

Środowisko pracy

Temperatura +10 ~ +40°C, wilgotność 20 ~ 95%

Zasilanie

100-240 V, 50/60 Hz

Wymiary zewnętrzne

(S) 338 x (G) 412 x (W) 250 mm

Waga

9,6 kg

Akcesoria opcjonalne

CRCLG-MPWPS

Uchwyt na mikropłytkę, pojedynczy

CRCLG-MPTFS25

Uchwyt na butelkę T-25 (25 cm2), pojedynczy

CRCLG-MPTFD25

Uchwyt na butelkę T-25 (25 cm2), podwójny

CRCLG-MPTFS75

Uchwyt na butelkę T-75 (75 cm2), pojedynczy

CRCLG-MPPDD35

Uchwyt na szalkę Petriego (35 mm), podwójny

CRCLG-MPPDD60

Uchwyt na szalkę Petriego (60 mm), podwójny

CRCLG-MPPDS90

Uchwyt na szalkę Petriego (90/100 mm), pojedynczy

CRCLG-MPSH03

Uchwyt na szkiełka mikroskopowe (3-miejscowy)

Nazwa produktu

CRCLG-P01 - Celloger® Pro
Jasne pole + fluorescencja zielona i czerwona / bez obiektywu

CRCLG-PL02A
Obiektyw 2X

CRCLG-PL04A
Obiektyw 4X

CRCLG-PL10A
Obiektyw 10X

CRCLG-PLS
Zestaw 3 obiektywów (2X, 4X, 10X)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.