Zamrażarka kriogeniczna
MDF-C2156VAN-PE

Pojemność: 231 litrów
Temperatura: -125°C do -150°C
Standardowo wyposażona w system LN2 backup

Czytaj więcej

W 1991 zaprezentowano pierwszą na świecie, opracowaną przez firmę SANYO (obecnie PHCbi) zamrażarkę zdolną do osiągnięcia i utrzymania temperatury -150°C. Mechaniczne zamrażarki kriogeniczne umożliwiają wieloletnie przechowywanie materiału biologicznego w temperaturze poniżej punktu rekrystalizacji wody. To prosta w obsłudze, atrakcyjna alternatywa dla konwencjonalnych rozwiązań wymagających zapewnienia regularnych dostaw ciekłego azotu.
Wybór zamrażarki kriogenicznej PHCbi to gwarancja technologii doskonalonej przez lata – sprawdzonej, niezawodnej i używanej w wielu laboratoriach w Polsce oraz na świecie.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji
Zamrażarka MDF-C2156VAN-PE posiada instalowany fabrycznie, zintegrowany system LN2 backup, który umożliwia zabezpieczenie prób na wypadek długotrwałej przerwy w dopływie energii elektrycznej. W momencie wykrycia nadmiernego wzrostu temperatury uruchamiany jest ciąg wstrzyknięć ciekłego azotu, kierowanych bezpośrednio do komory roboczej i schładzających ją do bezpiecznego poziomu.

Izolacja próżniowa VIP Plus
Najefektywniejszy typ izolacji termicznej przeznaczony dla aparatury uzyskującej ekstremalnie niskie temperatury mrożenia. Wykorzystanie paneli próżniowych daje możliwość użycia cieńszych ścian komory, dzięki którym zamrażarki niskotemperaturowe PHCbi oferują nawet do 30% większe pojemności robocze przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych. VIP Plus to najnowsza generacja paneli próżniowych zbudowanych w oparciu o rdzeń z włókna szklanego.

Wygoda obsługi
Panel kontrolny wyposażony w tekstowy wyświetlacz LCD oraz klawiaturę numeryczną do bezpośredniego wprowadzania danych. Automatyczna rejestracja i archiwizacja parametrów pracy z prezentacją w postaci czytelnych wykresów punktowych.

Model

MDF-C2156VAN-PE

Wymiary zewnętrzne (S x G x W)

1730 x 765 x 1010 mm

Wymiary wewnętrzne (S x G x W)

760 x 495 x 615 mm

Pojemność komory

231 litrów

Waga netto

318 kg

Pojemność robocza

150 pudełek kriogenicznych o wysokości 5 cm

Zakres kontroli temperatury

-125°C do -150°C

Wyświetlacz

LCD

Układ chłodzenia

Kaskadowy

Izolacja

Pianka poliuretanowa + panele próżniowe VIP Plus

Materiał obudowy

Stal malowana

Materiał wnętrza

Aluminium

Pokrywa zewnętrzna

1 szt.

Zamek na klucz

TAK

Pokrywy wewnętrzne

2 szt.

Port kablowy

1 szt. (Ø40 mm)

Kółka transportowe

6 szt. + 3 nóżki do stabilizacji i poziomowania

Alarmy główne

Zaniku napięcia, zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury, zanieczyszczenia filtra skraplacza, niedomknięcia pokrywy

System LN2 backup

Dostarczany w standardzie

Zasilanie

230 V, 50 Hz (jednofazowe)

Poziom hałasu

51 dB

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.